Dekoratif Işık Modelleri

31Eki - by isiksus - 0 - In Işık Süslemeleri
Dekoratif Işık Modelleri

Dekoratif olarak daha doğrusu gerek evlerin gerekse iş yerlerinin ve ofislerin daha estetik ve daha şık görülmesi için kullanılan aksesuarlardan biri de ışık sistemleridir. Bu konuda sizler de dilerseniz farklı model ve seçeneklerde ürünlere çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bunun için çok büyük çalışmalar yapan iç mimari firmalardan ve birçok internet sitesinden destek alabilirsiniz. Şimdi bu yazımızda sizlere bu konuda nasıl seçim yapabileceğiniz ve bu konudaki modellere nasıl bakabileceğiniz konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Dekoratif Işık Modelleri Örnekleri

Eskiden ağırlıklı olarak evlerde ve iş yerlerinde avize kullanılmasına rağmen, artık çok daha farklı ışık modelleri kullanılmaktadır. Normal sistemlerde havada asılı olarak duran ışıklandırmaların yerine daha çok yere de yakın olabilen hatta duvar renkleri ve şekillerine göre, tamamen dikey şekilde orta kısımdan inmesi yerine, daha çok duvarların kenarlarından inen farklı örneklerle daha estetik düşünceler kullanılmaktadır.

Tavanların orta kısımlarından aşağı doğru inen, avize sistemlerinde de artık çok daha farklı modeller uygulanmaktadır. Özellikle taşlı avize mantığı yerine daha şık ve küçük tasarımlar kullanılarak insanların beğenisine sunulmaktadır. Bunun yanı sıra, sizler de bu tip estetik faydaları kendi evlerinizde ve iş yerlerinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Dekoratif Işık Modelleri Nasıl Seçilir?

Burada ilk olarak dikkat etmeniz gereken evinize seçim yapacaksanız hangi odaya ve ne kadar ışıklık bir hacim ile geri dönüş istediğiniz hususudur. Genellikle salonlara avize tipi, ancak taşsız özel yapım alaşımlı modeller tercih edilirken, çocuk odaları ve oturma odalarına ise, çok daha farklı tipte özel modeller seçilmektedir.

İş yerlerine yapılan işlemlerde ise, ilk dikkat edilmesi gereken kuşku yok ki, ne üzerine bir iş yapıldığı olmaktadır. Sonuç itibariyle bir iş yerinin dekorasyon işleminde gereken özen gösterilmezse zaten tam anlamıyla istenilen sonuç alınamaz. Bu yüzden de özellikle iş yerlerinde mumlu görüntüler, farklı sarkıtlar, hatta aplik tarzı dediğimiz duvara ve ya tavana monte edilen sistemler kullanılmaktadır. Bunların seçimi sırasında en önemli noktalardan biri işte nerede kullanacağınız noktası olmakla birlikte, çevre dekoratif ve estetik olarak neye uygun bunu seçmek de çok önemlidir. Örneğin, pembe ve kırmızı spor mobilyaların arasına ortaya sarkıt mavi bir ışık istediğiniz sonucu vermeyecektir.

Dekoratif Işık Modellerine Nereden Ulaşılabilir?

Bu konuda sizlere hizmet eden birçok internet sitesi bulunmaktadır. Siz de istemiş olduğunuz herhangi bir siteden tercih yaparak çok güzel modellere ulaşabilirsiniz. Dediğimiz noktalara dikkat çekerek seçtikten sonra sizlerin keyfinize de uyarsa sıkıntı olmadan kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir